Робота за кордоном: що потрібно знати - Робота в Європі. witam.pl.ua

Робота за кордоном: що потрібно знати

Гарну роботу знайти в нашій країні досить складно і відсоток безробітних фахівців збільшується щороку. Особливо важко це зробити, якщо Ви вже перейшли 40-річний рубіж. Та й молодим перспективним фахівцям працевлаштуватися і отримувати гідну зарплату вдається далеко не завжди. Робота за кордоном виглядає абсолютно по-іншому. Іноземні роботодавці дуже зацікавлені в хороших працівниках, як своїх, так і тих, що приїхали з інших країн. Рівень життя і робота за кордоном настільки сильно відрізняються від того, що можна знайти у нас, що багато хто готовий навіть заради не дуже високої зарплати виїхати працювати в іншу країну і залишатися там якомога довше.

 Працевлаштування за кордоном не завжди означає великий вибір вакансій. Буває, що пропонується постійна робота з перспективою отримання посвідки на проживання, але частіше більш затребуваною виявляється сезонна робота.

Найбільш потрібними є фахівці – майстри своєї справи, що володіють спеціальними знаннями й навичками в будь-якій галузі і мають спеціальність. Якщо Ви фахівець, наприклад в будівельній сфері – робота для Вас гарантована! В іншому випадку Вам буде запропоновано роботу різноробочим. Найчастіше зустрічаються вакансії для фахівців в області розробки високих технологій. Рейтинг вакансій очолюють IT-спеціалісти, за ними – фахівці з маркетингу, продажів і реклами. Дуже популярними є  доглядальниці з проживанням, няні, садівники, домробітниці, покоївки, фермери. Така робота за кордоном для жінок і чоловіків передбачає безкоштовне харчування та проживання. Велика кількість вакансій у сфері обслуговування, це робота в ресторанах, кафе, магазинах, готелях. Безумовно, при досягненні 50 річного віку та більше: вибір роботи за кордоном звужується  і  кількість вакансій, для таких громадян, кардинально зменшується.

В основному, якщо всі документи оформлені правильно і у вас на руках є робоча віза, то робота за кордоном є легальною і без проблем. Людина отримує хорошу вакансію і зарплату, яка дозволяє їй забезпечувати себе і своїх близьких, які залишилися на батьківщині. На жаль, буває і менш успішний результат Ваших спроб влаштуватися за кордоном, коли отримання обіцяної роботи приносить масу непорозумінь, а іноді закінчується серйозними неприємностями. Щоб цього не сталося, слід заздалегідь подбати про свою безпеку.

В першу чергу, для роботи в Європі потрібні відповідні документи, які дають право тривалий час перебувати на території європейської країни, і бути офіційно працевлаштованим. Звичайно, знаходяться ті, хто їде по біометричному паспорту без візи, тому що в цьому випадку не потрібна віза, і залишаються в країні нелегалами. Але це порушення закону, і може спричинити за собою ряд проблем і неприємностей. Тому якщо Ви хочете спокійно працювати і бути під захистом держави, то настійно рекомендується оформляти саме робочу візу.

Для кожної країни пакет документів свій. Але основними документами при виборі вакансії є – дозвіл на роботу  і робоча віза. Дозвіл на роботу – це оформлення офіційного трудового договору з роботодавцем. Без цих документів робота в іноземній державі вважається нелегальною, і Вас можуть депортувати з країни. У більшості закордонних країн така процедура є законодавчою нормою, і найближчі три роки в’їзд туди для Вас буде закритий. Це може статися, якщо Ви тільки півроку перебуваєте в статусі нелегального емігранта. А якщо термін незаконного перебування більше року, то в’їзд в цю країну буде заборонений на 10 років.

Обов’язково заздалегідь зробіть копії всіх документів і забезпечте їх надійне зберігання (якщо оригінали втратите, копії на руках для поліції і рідного посольства краще, ніж голі заяви на відновлення). Що б не сталося, нікому не давайте свій паспорт, навіть на тимчасове зберігання.

Тільки при дотриманні заходів безпеки робота за кордоном для українців буде безпечною і вигідною.