Медична страховка для візи в Польщу - Робота в Європі. witam.pl.ua

Медична страховка для візи в Польщу

Наявність медичного страхування є однією з обов’язкових умов для отримання візи в Польщу. Це правило поширюється на всі типи дозвільних документів.

Однак недостатньо отримати поліс будь-якого виду – строго регламентованими є суми виплат, типи страховки й організації, що видають їх. Розглянемо детально всі аспекти цього процесу, щоб під час поїздки не виникло непередбачених обставин.

Чи можна обійтися без страховки?

Ні, віза без страховки не видається. Законодавство вимагає наявність страховки для отримання візи в РП незалежно від типу документа, терміну і мети перебування.

Купити страховку для національної візи в Польщу слід, оскільки в консульстві при подачі заявки вона перевіряється. Також проконтролювати її наявність можуть і митні служби, і уповноважені на те органи на території Польщі. Відсутність поліса або погана страховка для польської візи (мається на увазі оформлення з порушенням закону) може привести до великого штрафу, депортації та проблем з отриманням наступних віз.

Якою повинна бути медична страховка для візи в Польщу?

Залежно від мети в’їзду та типу візи в Польщу відрізняються й вимоги до того, яка страховка потрібна для візи (шенгенської та національної). Однак у всіх випадках є і багато загальних аспектів.

Загальні вимоги

Загальні параметри збігаються з мінімальними вимогами до страховки для шенгенської візи. Для інших типів документів з’являються додаткові умови.

Отже:

1. страховки для шенгенської візи і національної:

 • для одноразового в’їзду – не менше терміну потенційного перебування;
 • для мультідозволу – покриває період як мінімум перших відвідин.

2. Мінімальна сума страховки для шенгенської візи. Максимальні виплати при настанні страхового випадку повинні бути з покриттям не менше 30000 євро для візи.

3. Зона покриття. Дія поліса має поширюватися на всі країни Шенгену.

Також до вимог належать обов’язкові виплати у випадках таких видів допомоги:

 • невідкладна;
 • при травмах і хворобах (отриманих на території РП);
 • стаціонарне обслуговування;
 • транспортування до стаціонару;
 • термінове повернення на батьківщину (у випадках захворювання);
 • посмертна репатріація.

Залежно від країни постійного проживання, а також від конкретного ППВА можуть змінюватися вимоги до величини франшизи. Уточнювати це необхідно в кожному конкретному центрі.

Особливості для навчання і роботи

Страховки для навчальної візи та робочої в основному схожі й залежать від термінів перебування в РП. Якщо мова йде про період до півроку, то вимоги повністю збігаються з шенгенськими. Крім цього, оформити страховку для візи можна як у європейській, так і у вітчизняній, уповноваженій на те компанії.

Як правило, найдешевша страховка для шенгенської візи і національної на батьківщині, але звуженим є і коло медичних установ у РП, які обслуговують за такими полісами.

Оформити страховку для робочої візи

 в Польщу рекомендується з такими додатковими опціями:

 • сума виплат 30 тисяч євро;
 • мінімальний термін збільшений на 15 днів щодо шенгенських вимог;
 • громадянська відповідальність;
 • заняття спортом;
 • для роботи з підвищеним ризиком.

Зверніть увагу, що перераховані умови не є обов’язковими, а лише рекомендованими. Однак, наприклад, лікування травми, отриманої в фітнес залі за полісом без пункту «заняття спортом» оплачено не буде. Так само як і випадки на небезпечному виробництві, якщо зробити страховку для робочої візи без умов роботи з підвищеним ризиком!

Для ВНП

У разі довготривалого перебування в РП зручніше оформити ВНП. Як це зробити і які преференції отримує іноземець, ми вже детально розповідали.

Страховка для ВНП має ряд відмінностей:

 • Зоною покриття повинні виступати всі країни ЄС, в т. ч. які не входять в Шенген.
 • Термін повинен покривати весь період дії Карти побиту.

За наявності ВНП іноземець може зареєструватися в Національному фонді «Здоров’я» і взяти поліс державного страхування, що дозволить користуватися послугами державних медустанов нарівні з громадянами РП. На відміну від приватних, держустанови представляють послуги трохи нижчої якості, до того ж частіше зустрічаються черги.

Вимоги до оформлення

Незалежно від типу візи, поліс для подорожей за кордон повинен бути:

 • заповнений способом машинопису, тобто рукописний ввід даних недопустимий;

Містити таку інформацію:

 • ПІБ застрахованого,
 • вік,
 • дата початку дії страховки та її термін;
 • ризики, що покриваються страховкою.

У разі придбання «термінового» поліса туристична медична страховка діє протягом зазначеного терміну, але в певні дні – повинні бути точно вказані часові інтервали й умови, на які вона поширюється. Цей тип страховки ще називають «річна страховка для візи шенгенської або національної» через термін в 365 днів, що зустрічається найбільш часто.

Страховка для візи в Польщу: ціна

Вартість страховки для шенгенської візи і національної не є фіксованою і залежить від цілої низки параметрів:

 • країни, у якій страховка купувалася (як правило, в державах СНД ціна нижче ніж в Польщі);
 • страхової компанії та її форми власності;
 • віку і стану здоров’я;
 • кількості медустанов, у яких може бути надана допомога;
 • опцій;
 • суми відшкодування.

Також вартість страховки для робочої візи в Польщу залежить від терміну дії візи. Для орієнтира можна відзначити, що вартість державної медичної страховки в РП (можлива тільки при ВНП) становить близько 1000 грн. на рік і містить всі основні процедури.

У приватних польських організаціях (доступні для всіх) вартість медичної страховки для шенгенської візи тільки починається з цієї суми, а входять в неї мінімальні опції.

Скільки коштує медична страховка для шенгенської та робочої візи в Україні?

Українські компанії пропонують повний набір необхідних умов за ціною від 350 до 1000 грн. (ціни орієнтовні і актуальні на момент написання матеріалу).

Як користуватися?

Обов’язково потрібно дізнатися про медустанови, у яких можливе обслуговування за купленим полісом: дія страховки поширюється тільки на зазначені організації.

Дізнатися перелік і адреси установ можна під час покупки поліса або за вказаною в ньому телефону. У разі настання страхового випадку необхідно звернутися за найближчою адресою. Після закінчення лікування, питання його оплати буде вирішене між лікарнею і страховою, без участі іноземця. Однак якщо надані медичні послуги не входять в опції поліса або їх вартість нижче рівня франшизи – оплачувати рахунки доведеться самому іноземцю!

Додаткове страхування

Про опції «спорт», «громадянська відповідальність» і «небезпечні роботи», які можна включити в поліс, вже згадувалося вище. У кожній компанії буде запропоновано ще безліч додаткових функцій.

Найбільш зручними і поширеними з них є такі:

 • Купірування хронічних хвороб. У випадках їх наявності опція вкрай бажана, тому що без неї хронічні хвороби не будуть оплачені за стандартним полісом.
 • Втрата документів. Це відшкодування витрат на термінове виготовлення загублених або викрадених важливих документів (паспортів, квитків тощо).

Страховка – обов’язкова умова для візи. Зробити її дуже просто, але потрібно розібратися у всіх наявних деталях, щоб купити медичну страховку для шенгенської візи або національної, і зробити поїздку в Польщу цікавою і приємною.